Przerób złota czyli prościej mówiąc, wykonanie produktu złotego np. obrączek z powierzonego, czyli z Twojego złota.  

Koszt nowych obrączek z próby 585 to koszt od 2800 PLN. Zdajemy sobie sprawę z tego, że  dla wielu par, które chcą rozpocząć wspólne życie taki kwota jest bardzo dużym obciążeniem finansowym . W takim wypadku ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie obrączek ze swojego złota. Jak to działa ? Jeżeli macie około 8 gramów złota próby 585 (14 karat) to możemy dla Was wykonać wymarzone obrączki. Koszt wykonania takich obrączek to od 550 PLN, koszt jest zależny od wzoru obrączek, które mamy wykonać. Proste, prawda?

Pojawić może się pytanie, skąd wziąć 8 gramów złota ? Tu możemy sprobować poszukać pomocy u rodziny, ponieważ często członkowie rodziny mają zepsutą biżuterie, której nie używają – połamane kolczyki, ukszkodzone pierścionki, pozrywane łancuszki – czyli tak zwany złom złoty, który już nie nadaje się do noszenia jako ozdoba.

Pisaliśmy wcześniej, że koszt nowych obrączek to zaczyna się od  2800 PLN a wykonanie takich obrączek to obciążenie w kwocie od 550 PLN. Skąd taka różnica ? Kupując nowe obrączki, płacicie za materiał (złoto)oraz wykonanie , zas powierzając nam wykonanie obrączek z własnego złota kosztem jest tylko tak zwana robocizna. Te obrączki są specjalnie i indywidualnie tworzone dla Was, każda rzecz złota tworzona w naszym zakładzie jest cechowana – państwowy urząd probierczy potwierdza, że dana biżuteria przez nas wykonana  jest zrobiona ze złota próby 585.
Ze względu na fakt ręcznego wykonywania obrączek złotych czas realizacji wynosi od 10 do 21 dni roboczych.

Oferujemy fachową pomoc w doborze odpowiedniego rozmiaru obrączek, doradzimy jaki wzór obrączki będzie najlepszy dla Ciebie a także możemy wykonać dowolny grawer.