Zegarmistrz

Od 1953 roku zajmujemy się serwisem i naprawą takich zegarków jak Tissot, Certina, Omega, Delbana, Seiko, Tag Heuer, Atlantic, Longines, Wostok i wiele innych.

Zegarmistrz Gdańsk

Zegarki Vintage zyskują popularność, nierzadko są to zegarki, które są starsze od zegarmistrzów, które je serwisują. W naszym zakładzie zegarmistrzowskim na długiej 69 w gdańsku od 1953 zajmujemy się gruntownymi serwisami i naprawami zegarków automatycznych i mechanicznych. Często pytacie Państwo na czym polega taki grunt serwis. Serwis taki, polega na rozbiórce zegarka. Całkowitej rozbiórce mechanizmu zegarka! Tylko całkowity rozbiór mechanizmu, daje nam pewność, że nie pominiemy żadnej usterki a także mamy pewność, że oliwa, którą smarujemy precyzyjnie określone elementy mechanizmu, znajdzie się tam gdzie chcemy i w ilości jakiej chcemy, żeby się znalazła. Dzięki temu, że nie idziemy na ustępstwa i każdy zegarek traktujemy z taką samą rzetelnością i profesjonalizmem, jesteśmy pewni jakości oferowanych usług i dajemy gwarancje, że zegarek będzie działał prawidłowo.

W sprzyjającej sytuacji nasz ulubiony zegarek wymaga „tylko :)” rozbioru, czyszczenia, oliwienia, oraz regulacji i będzie działał jak nowy. Warto wspomnieć, że prosta konstrukcja zegarka mechanicznego posiada około 70 elementów.

Niestety, zegarki tak jak wiele innych rzeczy ulega awariom. W wypadku niektórych uszkodzeń, możemy liczyć na wymianę konkretnych części zegarka na nowe, lecz niestety w przypadku wielu zegarków, a szczególnie zegarków vintage, nie mamy możliwości kupna nowych części zamiennych. Co więc zrobić w takim wypadku ? Stworzyć ! Tworzymy elementy lub całe części, na przykład wytoczenie na nowo ułamanego czopu osi balansowej. Według wielu, tworzenie części zegarków to sól tego zawodu. W czasach, w których mamy przyjemność żyć, każdy zegarmistrz ma możliwość kupna narzędzi zegarmistrzowskich, których potrzebuje. Lecz kiedyś było inaczej, gdy mój dziadek Zbigniew Jóźwiak zaczynał pracę w Gdańsku na długiej 69 jako zegarmistrz w 1953 roku, brakowało większości najprostszych narzędzi do wykonywania tego zawodu, nie było możliwości by nabyć te narzędzia drogą kupna, więc jedyną drogą było stworzenie ich. Ale to już materiał na inną, równie niesamowitą historię !

Usługi zegarmistrz Gdańśk

wymiana baterii w zegarku

Wymiana baterii

od 15 PLN

W sposób fachowy wymienimy baterię w Twoim zegarku.

Więcej

Wymiana Paska w zegarku

od 20 PLN

Oferujemy szeroki wybór pasków skórzanych i bransolet.

Wymiana szkła w zegarku

od 25 PLN

Wymienimy szkło w Twoim zegarku na mineralne lub szafirowe.

Wymiana koronki

od 30 PLN

Wymienimy uszkodzoną lub zgubioną koronkę w Twoim zegarku.

Skrócenie bransolety

od 10 PLN

Skrócimy zbyt dużą bransoletę w Twoim zegarku.

Naprawa zegarka kwarcowego

Naprawa zegarka kwarcowego

od 35 PLN

Naprawimy Twój uszkodzony zegarek kwarcowy(na baterie).

Naprawa zegarka mechanicznego

Naprawa zegarka mechanicznego

od 100 PLN

Naprawimy Twój naręczny zegarek mechaniczny (nakręcany)

Naprawa zegarka mechanicznego

Naprawa zegarka automatycznego

od 170 PLN

Naprawimy Twój uszkodzony zegarek z automatycznym naciągiem.

Naprawa zegara ściennego

od 200 PLN

Naprawimy Twój wiszący lub stojący zegar mechaniczny.