Chociaż pierwsze zegary mechaniczne pojawiły się w XIII wieku, modele na rękę podbiły rynek dopiero w 1790 roku. Czy wiesz, że wyprodukowały je genewskie zakłady zegarmistrzowskie Jaquet-Droz, znane dzisiaj pod marką Swatch Group? Co ciekawe, przez wiele lat zegarki na rękę były uznawane za… damskie ozdoby! Współcześnie natomiast widnieją one na nadgarstku większości panów, nie tylko w wersji z bransoletą, ale też ze skórzanym paskiem. Ale co zrobić w przypadku, gdy skóra ulegnie zniszczeniu? Jak przebiega wymiana paska w zegarku? Dzisiaj dowiesz się wszystkiego na ten temat!

Zegarek – wymiana paska krok po kroku

Niewiele osób decyduje się na zegarki kieszonkowe, ponieważ największą popularnością cieszą się obecnie modele na rękę. Na pasku lub na bransolecie wyglądają modnie, elegancko i są praktyczne w użytkowaniu. W każdej chwili można dyskretnie zerknąć na nadgarstek, by skontrolować godzinę. Jednak nawet w najlepszej jakości czasomierzach pasek może ulec zniszczeniu. Bywa też, że właściciel po prostu chce zmienić design zegarka. Jak zatem przebiega wymiana paska w zegarku?

W pierwszej kolejności skompletuj narzędzia – znajdź mały płaski śrubokręt lub niewielki nożyk. Jeśli dysponujesz specjalnym przyrządem zegarmistrzowskim, tym lepiej! Pamiętaj, nowy pasek musi idealnie pasować do mocowań przy kopercie. Jeśli nie masz pewności, czy będzie właściwy dla Twojego czasomierza, udaj się do zegarmistrza w celu dopasowania paska. 

Gdy masz wszystkie niezbędne przedmioty, pora na działanie! Ogromną rolę w tym procesie odgrywa teleskop, czyli jedna z najważniejszych części, jaką ma zegarek. Wymiana paska w dużej mierze opiera się na znajomości tego elementu. To mała stalowa rurka ze sprężynką, na której końcach umieszczono bolce. Są one rozpychane przez wspomnianą sprężynkę. Delikatnie włóż śrubokręt lub narzędzie między pasek a kopertę czasomierza, następnie nie zmieniając pozycji śrubokręta, powoli odsuń go od koperty. Gdy teleskop się wysunie, delikatnie wyjmij cały pasek.

Kolejny krok przy wymianie paska w zegarku to zdjęcie z niego teleskopów z obydwóch stron. Włóż wyciągnięte teleskopy do dwóch części nowego paska, przepychając je przez dziurki na końcach. Jeden koniec teleskopu wsuń w zagłębienie do mocowania koperty zegarka, a drugi koniec naciśnij i skieruj go do mocowania z drugiej strony. Czynność powtórz z drugą częścią paska z kompletu. 

wymiana paska w zegarku

Wymiana paska w zegarku w Gdańsku u zegarmistrza

Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie czasomierza wykwalifikowanym zegarmistrzom. Bez trudu dokonają wymiany paska w zegarku w Gdańsku – szybko, niedrogo i bezbłędnie. Zyskujesz pewność, że fachowcy nie uszkodzą żadnych części delikatnego mechanizmu, które możesz naruszyć w trakcie samodzielnej zamiany. Wiesz też, że nowy pasek będzie zamocowany solidnie i trwale.

Zegarmistrzowie oprócz wymiany paska w zegarku w Gdańsku zajmują się także wymianą baterii, szkiełek, koronki, skracaniem bransoletki oraz naprawami czasomierzy. W naszym zakładzie Jóźwiak i Syn oferujemy wykonanie wymienionych usług, ponadto reperujemy zegarki różnego rodzaju, w tym automatyczne, mechaniczne, kwarcowe i ścienne. Możesz nam zaufać – od 1953 ratujemy nawet najdelikatniejsze mechanizmy ukryte w potocznie zwanych „sikorach”. 

Zegarek – wymiana paska w Gdańsku w atrakcyjnych cenach

Czy wiesz, że często wymiana paska w zegarku w Gdańsku kosztuje niewiele więcej niż 20-30 złotych? Serdecznie zapraszamy do kontaktu – w asortymencie mamy paski w rozmiarach od 6 mm do 36 mm! 

Warto pamiętać, by odpowiednio dbać o wymieniony pasek w czasomierzu. W przypadku skóry unikaj moczenia materiału, zwłaszcza w słonej wodzie. Dbaj o jego czystość, a w miarę możliwości impregnuj tworzywo specjalnymi środkami do pielęgnacji pasków skórzanych. Dzięki temu zegarek posłuży Ci przez wiele lat, bez konieczności częstej wymiany jego paska!