Niektórym osobom praca jubilera kojarzy się tylko z naprawą łańcuszków, pierścionków czy bransoletek. W rzeczywistości jednak taki fachowiec świadczy znacznie szerszy zakres usług, o których nie zawsze wiedzą przeciętni posiadacze biżuterii. Czyszczenie i polerowanie naszyjnika, zmiana rozmiaru pierścionka, a nawet własnoręczne tworzenie obrączek to tylko ułamek obowiązków dobrego jubilera w Gdańsku. Czym jeszcze zajmują się wspomniani profesjonaliści? Odpowiadamy!

Jubiler w Gdańsku – naprawa srebrnej i złotej biżuterii

Nie da się ukryć, że jedną z najpopularniejszych usług jubilerskich jest naprawa biżuterii. Jeśli zerwiesz łańcuszek lub bransoletkę, wystarczy, że skierujesz swoje kroki do dobrego jubilera w Gdańsku, a on w korzystnej cenie zreperuje Twoją ozdobę. 

Jedną z najskuteczniejszych metod naprawy złotej i srebrnej biżuterii jest lutowanie, które nie pozostawia nieestetycznych śladów. W efekcie tego łańcuszek lub bransoletka wyglądają jak nowe, a po pęknięciach lub odpryskach nie ma ani śladu. Jubiler sprawnie i profesjonalnie łączy urwane końce, po czym solidnie zabezpiecza nowe połączenie. W ostatnim etapie czyści oraz poleruje ozdobę, by bez skazy odtworzyć oryginalny wygląd biżuterii.

Naprawa złotej lub srebrnej biżuterii u dobrego jubilera w Gdańsku nie jest kosztownym wydatkiem. W zakładzie Jóźwiak i Syn zreperujesz swoją ozdobę już od 15 złotych. Dzięki temu zaoszczędzisz zbędnych wydatków, przy czym szybko dostaniesz z powrotem ulubiony wisiorek lub bransoletkę. 

Jubiler w Gdańsku – jaki jest zakres jego obowiązków?

Pierścionek zsuwa się z Twojego palca lub wręcz przeciwnie, jest już za ciasny? Dobry jubiler bez problemu zmieni jego rozmiar. Na podstawie precyzyjnych pomiarów palca wykona odpowiedni zacisk, w efekcie czego pierścionek będzie dopasowany idealnie. U jubilera w Gdańsku Jóźwiak i Syn gratisowo wypolerujemy ozdobę, by wyglądała ona jak nowa. W nasze ręce możesz także powierzyć obrączkę ślubną – szybko zwiększymy lub zmniejszymy jej rozmiar w dobrej cenie.

Z czym jeszcze warto zgłosić się do jubilera w Gdańsku? Taki specjalista wykona dla Ciebie grawer, jeśli więc chcesz nanieść napis na obrączki lub nieśmiertelniki, również możesz skorzystać z jego kompleksowych usług. Ponadto jubiler zajmuje się uzupełnianiem brylantów w biżuterii – szybko i sprawnie przywróci wartość ozdoby. 

Twoja obrączka ślubna lub pamiątkowy wisiorek już nie wyglądają jak nowe? Wystarczy, że oddasz je do czyszczenia do jubilera, który przywróci im dawny blask. Profesjonalna pielęgnacja nie tylko poprawi ich wygląd, ale przyczyni się także do dłuższej żywotności. Nie ma piękniejszej ozdoby niż czysta i zadbana biżuteria!

Jubiler Gdańsk

Tworzenie biżuterii od podstaw 

Szukasz obrączek ślubnych w rozsądnej cenie? W większości popularnych sklepów, które narzucają wręcz ogromne marże, kosztują one nawet ponad 4 tysiące złotych. Dobry jubiler w Gdańsku wykona obrączki już od 400 złotych, dzięki czemu zaoszczędzisz kilkaset lub kilka tysięcy złotych. W zakładzie Jóźwiak i Syn kompleksowo zajmiemy się zleceniem oraz chętnie doradzimy, jakiego typu obrączka będzie idealnie skrojona dla Ciebie. 

Sprzedaż biżuterii 

Czy wiesz, że u jubilera kupisz także gotowe obrączki, pierścionki zaręczynowe, naszyjniki lub medaliki? Są one zazwyczaj dostępne w najkorzystniejszych cenach w porównaniu do wyrobów dostępnych w salonach w galeriach handlowych. W zakładzie Jóźwiak i Syn zamówisz nawet ręcznie wyrabianą biżuterię z kamieni szlachetnych, takich jak szafir, perła, akwamaryn, granat czy tygrysie oko, marki Bohyne. 

Zakład jubilerski to miejsce, w którym powstają piękne rzeczy, a stare ozdoby wracają do dawnej świetności. Fachowcy mają nie tylko odpowiednie umiejętności i doświadczenie, ale też niezbędny talent oraz wizję. Warto jednak powierzyć biżuterię sprawdzonym specjalistom, którzy z największą starannością zadbają o jej jakość – nasz zakład Jóźwiak i Syn na pewno spełni Twoje oczekiwania!