Niektóre łańcuszki mają wartość sentymentalną, stanowią ponadczasową pamiątkę – często rodzinną. Inne natomiast po prostu bardzo nam się podobają i lubimy je zakładać na różne okazje. Niestety, delikatna biżuteria jest podatna na uszkodzenia. Co więc zrobić w sytuacji, gdy ulubiony lub wartościowy łańcuszek się zepsuje? Rozwiązaniem jest naprawa biżuterii, która nie jest kosztowna i pozwala nam cieszyć się ukochaną ozdobą przez wiele lat. Jak to przebiega w praktyce?

Naprawa biżuterii – jakim uszkodzeniom ulegają ozdoby?

Wyroby jubilerskie są bardzo delikatne, dlatego są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą one powstać w każdej chwili, zwłaszcza podczas wykonywania codziennych obowiązków. Najczęściej dochodzi do zerwania zawieszki od łańcuszka, jego przerwania lub zniszczenia zapięcia. W takich przypadkach trudno jest samodzielnie zreperować uszkodzenie. Naprawę łańcuszka należy więc powierzyć specjalistom, którzy sprawnie wyeliminują szkody.

Biżuteria może ulec też uszkodzeniu przez jej nieodpowiednie przechowywanie. Nie każdy wie, że nie powinno się trzymać ozdób luzem w pudełku, szufladzie lub z pozostałymi elementami kolekcji. By zapobiec destrukcyjnym reakcjom chemicznym, należy przechowywać łańcuszki, kolczyki, bransoletki i inne części biżuterii w miękkich szmatkach, zamykać w woreczkach strunowych i dopiero chować do pudełka.

Biżuteria niszczy się również, gdy zbyt często jest narażona na ingerencję z alkoholem i detergentami ze środków czystości. Dlatego przed domowymi porządkami trzeba koniecznie zdjąć ozdoby – podobnie jak przed kąpielą. Warto wiedzieć, że pierścionki, łańcuszki i bransoletki są też podatne na zarysowania, korodowanie i wytarcia. Naprawa biżuterii w takich przypadkach również jest możliwa z pomocą doświadczonego specjalisty.

Naprawa biżuterii Gdańsk

Naprawa biżuterii – jak przebiega?

Do jednej z najpopularniejszych metod naprawy biżuterii należy lutowanie. W ten sposób fachowcy przeprowadzają na przykład naprawę łańcuszka. Metoda lutowania nie zostawia nieestetycznych śladów, a ozdoba wygląda niczym nowa. Często konieczne jest też prostowanie biżuterii, która przywraca elementy do ich pierwotnego stanu. Jubiler dysponuje specjalnymi narzędziami, umożliwiającymi wykonanie tej czynności sprawnie i szybko. Własnoręczna próba wygięcia może skończyć się całkowitym zerwaniem ozdoby.

Naprawy biżuterii obejmują też wymianę zapięć w łańcuszkach, wstawianie nowych zapięć, wymianę ogniw, a także dorabianie poszczególnych części ozdób. Bardzo często konieczne okazuje się uzupełnienie brakujących kamieni szlachetnych, skracanie łańcuszków, wykonanie oprawy, zmiana rozmiaru ozdób czy też zamiana zużytych końcówek w łańcuszku. Łatwo więc zauważyć, że biżuteria wymaga przeróżnych metod obróbki. Dlatego warto to zadanie powierzyć prawdziwym profesjonalistom. Czyli jakim?

Naprawa biżuterii w Gdańsku – gdzie skierować swoje kroki?

Jeśli szukasz dobrego jubilera w Gdańsku, firma Zegarmistrz Jóźwiak i Syn chętnie podejmie się nawet najbardziej wymagających napraw – w tym złota, srebra oraz innych materiałów. Doświadczenie zdobywane od 1953 roku pozwala nam sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Firma Zegarmistrz Jóźwiak i Syn to trzypokoleniowy rodzinny biznes pielęgnujący tradycje, które chętnie łączy z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Naprawę biżuterii w Gdańsku na ul. Długiej 69 przeprowadza Andrzej Jóźwiak z synem Arturem, którzy kontynuują pracę Mistrza zegarmistrzostwa Zbigniewa Jóźwiaka. Wszystkie czynności przebiegają szybko, sprawnie i korzystnie cenowo, w tym również naprawy łańcuszka. Klienci mogą też skorzystać z usług zegarmistrza i tymczasowo powierzyć swój zegarek do reperacji prawdziwym fachowcom. Jeśli więc chcesz wymienić pasek, baterię, koronkę, skrócić bransoletę lub po prostu naprawić zegar (w tym nawet ścienny) skieruj swoje kroki na ulicę Długą!